informace pro klienty

Vážení klienti,

rádi bychom Vás informovali o situaci epidemie Covid-19 a našem postoji a dalších krocích, které podnikneme.

 

Dne 20.4.2020 vstoupil v platnost Zákon o některých opatřeních ke zmírnění dopadů epidemie koronaviru na odvětví cestovního ruchu.

Tento zákon má ochránit klienty estovních kanceláří a ástečně také cestovní kanceláře, které již investovali na zálohách do zahraničí a dopravcům poměrně velké částky. Jako cestovní kancelář budeme potupovat podle tohoto zákona.

Na zakoupené zájezdy s konáním do 31.8.2020 se vztahuje tzv. ochranná doba.

CK má na tyto zájezdy právo vystavit poukaz, který bude mít platnost do 31.8.2021. Poukza je krytý pojištěním CK proti úpadku. Poukaz bude vystaven na částku, kterou jste v CK uhradili, nepožadujeme doplacení zájezdu (pokud máte uhrazenou pouze zálohu). Většina CK doplatek vyžaduje, nám jako CK se toto zdá vůči klientům nekorektní a doplatek tedy nepožadujeme. Poukaz mohou klienti odmítnout, pouze v případě, který je zakotven v článku 3 § 3 Zákona. Pokud klient po dobu ochranné doby poukaz nevyužije a to do 31.8.2021 CK mu do 14 dnů po vypršení této doby vrátí celou částku, kterou má zaplacenou. Pokud-li klient zájezd zakoupil u některého z našich provizních prodejců, poukaz dostane od tohoto prodejce a zároveň je nutné ho u tohoto prodejce opět uplatnit.

Další možností je, že klient neakceptuje poukaz a bude chtět odstoupit od smlouvy dle Všeobecných podmínek. V tomto případě jsme nuceni uplatňovat stornovací podmínky. Zanecháváme max. storno 15 % z ceny zájezdu po celou dobu. V tomto případě, je dle Zákona, možnost požádat CK o poukaz na určitou část storno (Zákon doporučuje min. 10 % částky storna, kterou si CK strhla). CK je povinna tento poukaz vystavit a jeho platnost je také do 31.8.2021.

Celé znění zákona najdete na stránkách Ministerstva pro místní rozvoj.

Vážení klienti, my jako CK stále věříme, že se alespoň část našich zájezdů uskuteční v bezpečném režimu.

Budeme rádi, pokud budete poukazy akceptovat. O své prostředky určitě nepřjdete a částečně tím podpoříte naší CK  a celý turistický ruch.

 

Provozovna je stále uzavřena minimálně do 27.4.2020. Poté budeme vše postupně dle data odjezdu řešit a zasílat případně poukazy.

 

Děkujeme za pochopení a přejeme hlavně zdraví.

 

Za Cestovní kancelář Votrok - Souček Hynek

Máte-li dotaz, kontaktujte nás


Ochrana proti spamu. Napište prosím součet (dva + dva):

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Votrok aktuality

zobrazit všechny aktuality

Platby

V naší CK je možno platit poukázkami SODEXO (flexi pass, dárkový pass, holiday pass), dále akceptujeme karty Gallery beta či Benefit plus. Platit je možné také přes platební terminál.