Paříž - perla na Seině a Versailles s

termín:   16.5.-20.5.2018

              26.10.-30.10.2018

 

cena:   5.490,- Kč

 

Program:

  • 1. den: odjezd v odpoledních hodinách z nástupních míst přes Německo do Francie
  • 2.den: příjezd do Paříže -procházka po levém břehu Seiny od Pantheonu do Lucemburských zahrad s Lucemburským palácem, odtud k nejstarší univerzitě Sorbonne, kolem starých římských lázní až do latinské čtvrti s mnoha hospůdkami, tavernami, obchody se suvenýry. Na ostrově La Cité, se nadýcháme staré atmosféry kolem katedrály Notre Dame, podíváme se, kde kdysi žili francouzští králové a kde Louis XVI. a jeho žena Marie Antoinette přišli o svoji poslední důstojnost. Nejstarší funkční nemocnice a Radnice města Paříže - Hotel de Ville nás zase navrátí do reality a od nich se vydáme k Centre George Pompidou, jedné z nejkontroverznějších staveb Paříže. Pravý břeh Seiny nás povede až k Louvru a tady se můžeme vydat buď na jeho návštěvu, nebo půjdete obdivovat umělecká díla impresionistů do Musée d´Orsay. Na závěr dne nás čeká plavba po Seině, při které uvidíte nejznámější památky Paříže. Přejezd do hotelu - nocleh.
  • 3. den - po snídani odjezd do městečka Versailles, kde se nachází snad nejznámější zámek Francie. Kromě zámku je možné si prohlédnout úžasné francouzské zahrady se zpívajícími fontánami, projít se ke dvěma zámečkům - Malý a Velký Trianon a ještě se projít půvabnou vesničkou M. Antoinette. Poté přejedeme na La Defense - pařížskou čtvrť, kterou buď obdivujeme, nebo zatracujeme. Večer už patří Montmartru - uličky plné obchůdků, vináren, taveren, restaurací, hospůdek, ale také sladký bonbonek na vrcholu - kostel Sacré Coeur. Atmosféra, která se jinde nenajde - to jsou schody a park pod tímto kostelem. Možnost navečeřet se v jedné z restaurací. Na závěr - překvapení pro nás pro všechny. Poté návrat na hotel.
  • 4. den -  snídaně a odjezd do Paříže. Eiffelova věž - 129 let stará železná dáma nesmí chybět na programu, vyhlídky ze všech pater na Paříž jsou prostě úchvatné. Malá procházka z Trocadera a jeho paláce de Chaillot parkem k Eiffelce a dále přes Martova pole k Invalidovně. Přejdeme Most Alexandra III. a jsme na Champs Elysées. Určitě bude ještě čas na Tuillerijské parky a další památky. Večer možnost večeře v Latinské čtvrti. Večer odjezd do ČR.
  • 5.den - návrat v odpoledních hodinách

 

cena zahrnuje: doprava autobusem, klimatizace, alko i nealko nápoje, WC, 2x ubytování ve 2lůžkových pokojích se snídaní, průvodce, mapy

příplatky: místní poplatek - vjezd do Paříže 5EUR, pojištění léčebných výloh a storna zájezdu 170,- Kč, 1lůžkový pokoj 1.170,- Kč

vstupné cca 60 - 70 EUR není zahrnuto v ceně zájezdu

Máte-li dotaz, kontaktujte nás


Ochrana proti spamu. Napište prosím součet (dva + dva):

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Votrok aktuality

zobrazit všechny aktuality

Platby

V naší CK je možno platit poukázkami SODEXO (flexi pass, dárkový pass, holiday pass), dále akceptujeme karty gallery beta či benefit plus. Platit je možné také přes platební terminál.

Doporučujeme

Prodej stavebních parcel obec Syrovátka (okres Hradec Králové) www.syrovatka.cz